Historie

Historie

Americkému pořadu Fear Factor předcházela show jménem Now or Neverland vysílaná v Holandsku. Mezinárodní produkce Endemol USA (sídlící právě v Nizozemí) a populární americká televizní stanice NBC tento formát brzy přivedla i na americké televizní obrazovky právě na stanici NBC a pod názvem Fear Factor.

Od první do páté série šlo převážně o souboj jednotlivců. V první sérii soupeřili nejčastěji dva muži a dvě ženy, a to samostatně všichni proti všem. V některých dílech se zkoušelo soutěžící řadit i do týmů. Tato série Faktor strachu byla orientována převážně na poškádlení psychiky soutěžících a měla za cíl skutečně překonávat hranice jejich vlastního strachu (výšky, voda apod.).

Druhá série – zde objevovaly nejčastěji úkoly tří typů: pojídání nechutných živých zvířat, případně jen jejich částí; ponořování hlavy nebo těla do nádob se zvířaty (červi, krysy, hadi apod.) a třetím typem bylo plnění úkolů a hledání předmětů ústy v různých látkách (krev, sádlo, hmyz).

Třetí série byla kombinací dvou předchozích. Vítěz získal právo si odnést domů výhru v hodnotě 50 tisíc dolarů. Další série pokračovaly stejně jako třetí. Až v šesté sérii se přešlo na soupeření čtyř týmů. V každém týmu byli dva lidé, kteří měli vůči sobě obvykle nějaký vztah (např. příbuzenský).

Kritika

Samozřejmostí i pořadu Faktor strachu je i řada stížností a kritik, které souvisí nejenom s obviněními, že jsou zde zvířata zabíjena a týrána, ale také s morálními problémy. NBC byla žalována i několika diváky kvůli tomu, že měli po skončení pořadu zdravotní problémy.

Moderátor

Faktor strachu, reality-show pro otrlé, uvádí americký moderátor, komentátor a bavič Joe Rogan. Ten se v roli moderátora poměrně dost vyžívá, což je patrné na jeho nadšení. Rád popichuje soutěžící, a tak si hraje s jejich psychikou. Na jednu stranu se to může stát neohleduplné, na stranu druhou to televizní diváci milují!

Be Sociable, Share!
Powered by WordPress & The Best MLM Companies