O seriálu

Faktor strachu je jednou z nejpopulárnějších show v Americe. Díky stanici Prima Cool se vysílá i v České republice, kde si tato bláznivá show našla také své fanoušky. A není jich vůbec málo!

Co je faktor strachu?

Fear Factor, neboli česky Faktor strachu je soutěžní reality-show, v níž soutěžící plní úkoly, které se mnohdy vymykají zdravému rozumu. Jak již název pořadu napovídá, hlavním cílem je překonat svůj strach. Šest soutěžících v každém díle soupeří ve třech až čtyřech úkolech, ze kterých se všem ostatním – a samozřejmě i jim samotným – dělá špatně. Cílem je mimo jiné tyto úkoly splnit co nejrychleji. Pro toho nejotrlejšího, který to vše ve zdraví přežije, je připraveno 50 000 dolarů, což je v přepočtu 1 milion korun českých.

A jaké že extrémní úkoly jsou v pořadu Faktor strachu pro soutěžící připraveny? Je jich celá řada až od těch relativně jednoduchých, po ty, které by se bál splnit i ten nejzvrácenější blázen. Jenže peníze jsou pro mnohé poměrně silnou motivací.

Téměř v každém díle tak musí zúčastnění přelézat traverzy umístěné vysoko nad zemí nebo se udržet na kapotě padajícího auta. Tvůrci pořadu mají barvitou fantazii, a tak milují třeba vodu – soutěžící se tak musí např. odpoutat od těžkého závaží nalezením správného klíče – to vše pod hladinou vody. Teprve potom mohou vyplavat a zachránit se tak před smrtí utopením.

Mezi ty nejoblíbenější úkoly diváků pořadu Faktor strachu patří pojídání všeho možného i nemožného. Odvážlivci ve Fear Factor tak musí jíst zvířecí varlata, živé slimáky a červy, velrybí sperma, koňské konečníky, dělohy prasnic nebo třeba kravské oči. To vše mohou zapít lahodným nápojem z rozmixované krysy nebo džusem ze švábů.

V dalších dílech jsou prováděny pokusy s těly soutěžících, kdy se do jejich kůže zabodávají jehly, rozřezávají se ruce a mnoho dalšího. Soutěžící, který to vše vydrží, nakonec získá 50 tisíc dolarů.

A co byste za milion korun udělali vy?

Be Sociable, Share!
Powered by WordPress & The Best MLM Companies