Žaloby týkající se Faktoru strachu

Asi nikoho nepřekvapí, že v USA tento pořad vzbouzel vlny negativních názorů. A nejenom v USA, ale i v ostatních zemích, kde se vysílá buď americká verze, nebo verze lokální.

V lednu 2005 podal Austin Aitken, jeden z diváků, žalobu na stanici NBC. Důvodem prý bylo, že se mu udělalo velmi špatně po zhlédnutí jednoho z dílů této reality-show, kde se plnil úkol s krysami. Během sledování se divákovi zvýšil tlak a udělalo se mu natolik nevolno, že se rozběhl ke dveřím a následně se zranil.

Také se zjistilo, že žádný z profesionálních trenérů zvířat nechtěl s tvůrci spolupracovat z toho důvodu, že by tím porušoval trenérské zásady pro práci se zvířaty.

Americká společnost U. S. Electrical Utilities kritizovala pořad kvůli jedné z epizod, ve které měli soutěžící vylézt na instalaci elektrického zařízení plného drátů pod elektrickým napětím. Tyto dráty měly vydávat výboje se zvuky, jež tvůrci doplnili až následně po dotočení dílu. Společnost měla obavy, že by něco takového mohli zkoušet i diváci pořadu.

Be Sociable, Share!
You can leave a response, or trackback from your own site.

Komentář

Powered by WordPress & The Best MLM Companies